O nás

Freestyle skating klub (FSK) vznikl v roce 2009 jako organizovaná skupina lidí, kteří mají jednu společnou vášeň – freestyle bruslení. Jsme klub, nejsme sportovní tým. Snažíme se podporovat v tomto sportu jak ty nejlepší z nás, tak i začátečníky. V současné době má klub přes 20 aktivních členů ve věku od 7 do 47 let. Jezdíme v několika městech – v Olomouci, Zlíně, Přerově, Brně a Opavě. V roce 2012 jsme vytvořili sportovní svaz freestyle bruslařů - Českou Asociaci Freestyle Bruslení (CAFB), která se ve stejném roce začlenila do České Unie Kolečkového Bruslení (ČUKB) a v roce 2013 se stala zastupujícím orgánem World Slalom Skaters Association (WSSA) pro území České republiky. FSK je v tuto chvíli hlavním členem CAFB.

oklubu1

 

 

Naše myšlenka

Hlavní cíle klubu jsou rozšiřovat povědomí o freestyle bruslení v České republice a propagace tohoto sportu, podporovat vytváření insfrastruktury freestyle bruslení (pořádání závodů a workshopů, školení instruktorů, začlenění do svazové struktury) a podpora našich členů v závodech a v reprezentaci ČR na mezinárodních soutěžích. Freestyle bruslení může zkusit každý, kdo dokáže bruslit na inline stezce. Je to forma seberealizace, je to radost z pohybu, zlepšuje stabilitu a dovednosti jezdce a díky tomu zvyšuje bezpečnost bruslení. Freestyle bruslení je poměrně levný sport, který lze provozovat prakticky všude a nevyžaduje speciální vybavení ani prostředí - stačí kvalitnější brusle a plácek, kde se dá jezdit. Můžete jezdit o samotě se sluchátky v uších a relaxovat nebo se setkávat s podobnými blázny na závodech a sdílet zkušenosti, potkávat nové lidi a dostat se na zajímavá místa.

oklubu2

 

 

Nabízíme

Exhibice (plesy, otevření inline stezek, sportovní akce, prezentace obchodních center, charitativní akce apod.)

- délka 15 minut, potřebujeme cca 15x5 metrů prostoru s hladkým povrchem a audiotechniku
- během vystoupení ukazujeme základní triky, pokročilé kombinace i top triky, sestavy ve dvou a podle možností prostoru slidy, skoky atd.
- cena exhibice záleží na vzájemné dohodě a možnostech organizátora
 
Pokud máte o výše uvedenou nabídku zájem nebo máte nápad na jinou formu spolupráce, neváhejte nás kontaktovat.

oklubu3